Redakční poznámka - květen

Máme za sebou květen, měsíc který byl letos zpočátku velmi chladný, ale naštěstí se ke konci měsíce sluníčko přece jen ukázalo.

Bohužel, vliv tohoto počasí se projevil zvýšenou rojivostí včelstev a tak jsme mohli pozorovat jak včelaře, tak příslušníky hasičských sborů, často při krkolomných výstupech do korun stromů jak sbírají roje.

Ve Včelařských novinách (VN) jsme pro vás připravili včelařskou inzerci, která slouží k bezplatnému zveřejnění inzerátů. Inzerce je určena pro nekomerční účely. Pokud máte zájem zveřejnit inzerát s komerčním zaměřením, využijte, prosím, možnosti reklamy na našich stránkách. Domníváme se, že je decentní, neobtěžující a dostupná pro každého. Pokud se rozhodnete pro této možnosti využít, kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Mnozí z vás, čtenářů, se domnívají, že existuje spolupráce mezi VN a ČSV, případně časopisem Včelařství (viz odkazy na tento časopis na stránkách VN apod.). Bohužel, musíme konstatovat, že i přes to, že jsme se mnohokrát snažili o nějaký kontakt a spolupráci, se záměrem aby VN existovaly za podpory ČSV, nedostali jsme od nikoho žádnou odpověď. Cestu k vám si musíme těžce probojovávat. Velmi nás mrzí, že se téměř rok pokoušíme o zveřejnění kratičké informace o VN ve Včelařství ale ač jsme členy svazu, místo ve svazovém časopise se na uveřejnění článku o VN nenašlo a asi ani nenajde. Články o jiných internetových stránkách jsou ale bez problémů otištěny. Pravděpodobně jsme ze strany Včelařství vnímáni jako nepříjemná konkurence, což je zvláštní. Zaráží nás také přístup některých lidí, kteří neváhají a kontaktují autory článků píšících do VN a snaží se je nesmyslnými argumenty od psaní příspěvků do VN odradit.

Děkujeme vám všem milí čtenáři za vaši neutuchající přízeň a věříme, že nám ji zachováte i nadále. Stále doufáme, že se nám podaří překonat všechny překážky, které se někteří lidé snaží tvořit namísto využití nabídnuté spolupráce. Nepodlehneme však žádným nátlakům a Včelařské noviny budeme pro vás připravovat i nadále.

Redakce


Poslední články

Značení matek

Rok 2024

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt:


Zásady zpracování osobních údajů