Do Brna přišlo v neděli přes 18 tisíc lidí

Agrární veletrhy TECHAGRO, SILVA REGINA a VETEX, které v neděli začaly v Brně, přilákaly první den velký počet návštěvníků - oficiální zdroje uvádějí 18.200 lidí, kteří prošli branami veletrhů. Je to údajně o 40% více jak v loňském roce.

Lze se jen domnívat, co takovou návštěvnost způsobilo. Pravdou je, že v neděli bylo krásné počasí a byl to také první výstavní den a den volna. Jistě k celkově vysoké návštěvnosti přispěla i včelařská expozice, která se nachází v pavilonu Z. Od rána proudily k tomuto pavilonu davy návštěvníků, kteří mohli shlédnout několik prezentací včelařských firem, prezentaci Českého svazu včelařů, nakoupit včelařské potřeby, pomůcky a literaturu, ochutnat a koupit med a medovinu, ale také si vyměnit zkušenosti a názory. K dobré informovanosti přispělo i zřízené infocentrum na začátku včelařského výstavního bloku. Před pavilonem Z mají možnost zájemci shlédnout prosklený úl se živými včelkami, uvnitř pavilonu byli zase k vidění žíví čmeláci. Také byla před tímto pavilonem umístěna zařízení pro kočování (kočovný vůz a přepravní vůz s úly).

Celkově se dá říci, že zájem o včelařskou expozici byl veliký a někdy jsem měl pocit, že by příště bylo dobré výstavu uspořádat v jiných prostorách, které umožňují pohyb více lidí. Ulička mezi jednotlivými stánky mi připadla malá (úzká). Je to samozřejmě dáno dispozičním řešením v pavilonu Z a také zřejmě cenou za pronajatou plochu, ale myslím si, že by si příště včelaři zasloužili víc prostoru.

Pokud bude zájem o včelařství takový, jako byl v neděli o výstavu, nemusíme se bát o jeho další existenci.

Poslední články

Značení matek

Rok 2024

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt:


Zásady zpracování osobních údajů