Medové Vánoce

Čtvrtý adventní víkend v Litvínově si můžete osladit. Tradiční posezení se včelaři Medové Vánoce 2005 se koná ve Schole Humanitas 16. a 17. prosince. Program, který letos podpořilo město Litvínov a Ústecký kraj, je rozdělen do tří částí ? pro děti, včelaře a širokou veřejnost.

Páteční dopoledne 16. prosince bude patřit dětem ze základních a mateřských škol. Objednané kolektivy čeká od 8,00 do 15,00 hodin prohlídka výstavy včelařských potřeb i produktů, povídání o chovu včel a jejich prospěšnosti pro přírodu, i o práci včelaře a děti také ochutnají med. Věnovat se jim bude kromě včelaře také svíčkař, který předvede, jak z mezistěn ze včelího vosku vyrobit svíčku. Znalosti, které děti nabyly, prověří soutěžní kvíz ? na úspěšné luštitele čekají ceny.

V sobotu ráno se do Scholy Humanitas sjedou včelaři ? profesionální i amatérští, aby si vyměnili zkušenosti a názory na současnou situaci v obchodu s medem a dalšími včelími produkty. Pozvání přijali například Vlastimil Doležal, radní Ústeckého kraje, který bude hovořit o dotacích, profesionální farmáře bude zastupovat Jan Kolomý a František Vašek, zpracovatel vosku. Účast přislíbil dále předseda Českého svazu včelařů Luděk Sojka, předsedkyně Agrární komory Most-Teplice Ludmila Holadová či František Kamler z Výzkumného ústavu včelařského.

Sobotním setkáním se včelaři akce Medové Vánoce vyvrcholí. Aula Scholy Humanitas se široké veřejnosti otevře ve 14,00 hodin. Návštěvníci si mohou prohlédnout výstavu doplněnou o medové pečivo, ochutnat medovinu, vyzkoušet si práci s voskem či koupit medové dárky.

Součástí odpoledního programu je vyhodnocení dvou soutěží ? Med Mostecka a Medové pečivo. V porotách zasednou například místostarostové Litvínova Jan Matiko a Milan Štovíček, muzikant Luboš Stráník či předsedkyně Agrární komory Ludmila Holadová. Šanci zapojit se do hodnocení dostanou i návštěvníci. Do soutěže o Nejlepší medové pečivo se do této chvíle přihlásilo deset pekařek a také jeden pekař. Návštěvníci si budou moci jejich díla nejen prohlédnout, ale také na závěr ochutnat a získat recept.

Po předání cen přijde na řadu hudba ? hostem Medových Vánoc je letos skupina Bob a Bobci, kterou improvizovaně přislíbili doplnit také litvínovští Stráníci. Medové Vánoce 2005 pořádá Včelí farma Lom Petra Táborského, finančně akci podporuje město Litvínov a Ústecký kraj.

Seminář ? MEDOVÉ VÁNOCE 2005 ? program

sobota 17.12.2005

8:10 zahájení ? uvítání hostů, seznámení s programem
8:25 Vlastimil Doležal ? dotace Ústeckého kraje
8:40 Viktor Koláček ? mapa zavčelení Ústeckého kraje
8:55 Jan Kolomý ? profesionální farma v současné situaci
9:25 František Vašek ? zpracování vosku
9:45 František Kamler ? pomoc výzkumného ústavu profesionálům
10:00 Jan Halada ? vývoj situace v evropském obchodu s medem
10:20 Petr Táborský ? ekonomika profesionální farmy
10:50 Ludmila Holadová ? prezentace Agrární komory Most-Teplice
11:00 Luděk Sojka ? závěrečné slovo
11:10 panelová diskuse
11:55 závěr, poděkování za účast, pozvání na odpolední program

V průběhu semináře dojde k ustanovení pracovní skupiny Cechu profesionálních včelařů.
Součástí akce je také ochutnávka medoviny.

MEDOVÉ VÁNOCE 2005 ? program pro veřejnost

sobota 17.12.2005

14:00 začátek akce
16:00 zahájení práce porot
17:00 vyhodnocení soutěže Medové pečivo, předání cen
17:15 vyhodnocení soutěže Med Mostecka, předání cen
17:30 ochutnávky oceněného medového pečiva a medu
18:00 koncert skupiny Bob a Bobci, jako host vystoupí Stráníci, volná zábava
20:00 konec akce

v celém průběhu ? výstava, ochutnávky, ukázky práce s voskem s možností výroby vlastní svíčky z mezistěn, prodej, povídání se včelař

Poslední články

Značení matek

Rok 2023

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt:


Zásady zpracování osobních údajů