Situace ve Včele Předboj, a.s.

Z některých neoficiálních zdrojů proudí spekulace, že má Včela Předboj, a.s. problémy. Zeptali jsme se proto na ČSV, co je na tom pravdy.

Podle informací z Českého svazu včelařů (ČSV), je svaz jako řadový akcionář odkázán na informace valné hromady akcionářů nebo na informace od většinového vlastníka. Dne 14. srpna 2004 informoval předseda představenstva a většinový spolumajitel Včely Předboj, a.s. pan Kořán členy Ústředního výboru ČSV o záměru společnosti na omezení některých jejích funkcí, spojených s prodejem nemovitostí a některých technologií. O této skutečnosti a závěru jsou informováni všichni účastníci srpnového zasedání ÚV ČSV a jejich prostřednictvím i nižší organizační složky svazu.

Protože ČSV chtěl znát stav ve společnosti Včela Předboj, a.s., požádali představitelé ĆSV představenstvo společnosti o vysvětlení současného stavu. Toto vysvětlení měl podat ředitel p. Beneš do 10. září 2004 s tím, že bude publikováno na webových stránkách Včely Předboj, a že bude dáno k dispozici ostatním informačním zdrojům v oblasti včelařství (včetně VN - pozn. red.).

Protože k dnešnímu dni do naší redakce nepřišla žádná informace od společnosti Včela Předboj, a.s. a na internetových stránkách této společnosti také tyto informace nejsou, poslali jsme žádost o informace do ČSV a do samotné společnosti.

Pokud dostaneme nějaké stanovisko, budeme vás o tom také samozřejmě informovat.

Poslední články

Značení matek

Rok 2024

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt:


Zásady zpracování osobních údajů