Včelařský workshop

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ pořádá workshop na téma ?Začínající včelaři a všichni, kteří jim chtějí pomoci?. Cílem pracovního setkání bude hledání cest, jak usnadnit začínajícím včelařům překonávání počátečních obtíží a jak oslovit nové zájemce o včelaření. Předpokládá se aktivní přístup účastníků. Zváni jsou jak zkušení včelaři, tak začátečníci.

Akce proběhne v obci Rybníky u Moravského Krumlova v sobotu 30. března 2007. Počet účastníků je omezen. Podrobné informace žádejte na mailové adrese: b.gruna(at)seznam.cz.

Náměty k diskusi na pracovním setkání:

  1. Jak oslovit zájemce
  2. Možnosti dotací pro začínající včelaře
  3. Vydání jednoduché publikace pro začátečníky
  4. Letní škola nástavkového včelaření
  5. Internetová diskuse (veřejná poradna) pro začátečníky
  6. Regionální ukázkové včelnice, školící centra, lektoři
  7. Zvýhodněná nabídka úlů, včelařských potřeb, oddělků

Uvítáme vaši účast na pracovním setkání, stejně jako vaše komentáře k těmto bodům. Především pak k provozu internetové poradny a vydání jednoduché publikace pro začátečníky.
Předchozí články přítele Ševčíka ve Včelařských novinách ukázaly na absenci specializované internetové diskuse nebo poradny pro nové včelaře. PSNV připravuje takovou veřejnou poradnu na svých stránkách. Její spuštění mělo následovat po pracovním setkání, zřejmě ale bude zprovozněna dříve.

Osobně se domnívám, že internetový servis pro začínající by měl stát na třech pilířích:

  1. Série ucelených článků například formou aktuálního ?kalendaria?. Toto zřejmě chce tvořit př. Ševčík.
  2. Samostatná veřejná diskuse pro začátečníky ? odpovídat by mohl kdokoliv ze zkušenějších, ovšem ne každý má pedagogický talent a trpělivost. Samolibé exhibice by byly vyloženě škodlivé.
  3. Seznam nejčastěji kladených otázek. Něco podobného před léty vypracoval př. Boháč (?100 otázek a odpovědí? - viz. http://www.n-vcelari.cz, vyšlo také v časopise Včelařství ročník 1999 až 2003).

Z těchto materiálů by mohla vzejít jednoduchá publikace pro začínající včelaře.

Poslední články

Značení matek

Rok 2022

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt: