Dotaci z jihočeského krajského úřadu obdrželo 48 včelařů

Nedávno jsme přinesli informaci o dotačním grantovém programu jihočeského krajského úřadu na podporu včelařů. Obdrželi jsme informace o výsledku této akce, které najdete v tomto článku.

Cílem tohoto grantového programu je podchytit zájem mladých začínajících včelařů i stávajících včelařů v jihočeského regionu a zvýšit počet včelstev společně se zlepšením opylovací služby na kulturních či planě rostoucích rostlinách.

Grantový program vyhlásila Rada Jihočeského kraje dne 23.8.2006 s alokovanou částkou 769 600 Kč. O grant se ucházelo celkem 56 žadatelů, z nichž 8 žadatelů podalo žádosti, které nesplňovaly formální náležitosti či nebylo možné načíst do monitorovacího systému. Podpořeno bylo tedy 48 včelařů z celého Jihočeského kraje. Alokovaná částka byla vyčerpána v plné výši rozhodnutím Zastupitelstva Jihočeského kraje ze dne 17.10.2006.

A teď trochu čísel:

  • celkem bylo tedy rozděleno 769.600,- Kč, což představuje v průměru na jednu žádost částku 16.033,- Kč,
  • nejvyšší přidělená dotace byla 25.000,- Kč, nejnižší pak 10.000,- Kč,
  • hodnotící komise přiznala žadatelům téměř 91% všech doložených nákladů.

Co k tomu dodat? Každopádně to byla skvělá akce na podporu včelařů jihočeského kraje. Doufejme, že si hejtmanové a radní ostatních krajských úřadů vezmou z této akce příklad a o podobnou dotaci budou moci pořádat i ostatní včelaři v jiných krajích. Škoda jen, že nebyla akce více medializována, šanci by tak mělo více jihočeských včelařů.

Poslední články

Značení matek

Rok 2024

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt:


Zásady zpracování osobních údajů