Jihočeský kraj podpoří včelaře

"Zamyslíme-li se nad užitkovostí včel, mělo by včelaření prožívat rozkvět. Opak je však pravdou vzhledem k tomu, že včelařů a včelstev v poslední době rapidně ubývá. Všechno nasvědčuje tomu, že tento trend bude pokračovat, protože včelařské organizace jsou ve svém věkovém složení přestárlé a nástup nové generace je omezován nejen stylem bydlení, ale i rentabilitou včelaření a do nedávné doby i samotným vlivem zemědělství s velkými lány monokultur a se systematickou likvidací drobných plevelných kvítků pesticidy."

Tolik citace z podmínek Grantového programu na podporu začínajících a evidovaných stávajících včelařů v Jihočeském kraji. Výzva k účasti v tomto programu se objevila na internetových stránkách Jihočeského kraje (http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=1077&par[lang]=CS).

Program má za cíl podchytit zájem mladých začínajících včelařů (případně podpořit stávající včelaře) jihočeského regionu ke zvýšení počtu včelstev v tomto regionu, společně se zlepšením opylovací služby včelstev na kulturních či planě rostoucích rostlinách. Vzhledem k tomu, že nákup nového včelstva (oddělku) se musí realizovat v průběhu května ? června, je tento grantový program určen na podporu začínajících a evidovaných stávajících včelařů poskytnutím prostředků na nákup základního vybavení s podmínkou, že začínající včelař pořídí nová včelstva do konce prvního pololetí 2007 nebo na nákup zazimovaných včelstev od včelařů, kteří chtějí počet včelstev snížit nebo chov včel ukončit.

Soubory potřebné ke zpracování žádosti je možné stáhnout zde.

Vyhlášeno: 23.8.2006
Uzávěrka příjmu žádostí: 15.9.2006 do 13,00 hod., Gesce odbor regionálního rozvoje a evropské integrace, oddělení řízení grantů a projektů, kontaktní osoba: Ing. Klára Böhmová tel.: 386 720 200, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Odborné dotazy: Odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví-oddělení les.hosp. a zemědělství, Ing. Karel Janda, tel.: 386720716, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Poslední články

Značení matek

Rok 2024

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt:


Zásady zpracování osobních údajů