Nekritizujte vedení, budete za trapné figurky a hlupáky

Vyjadřovat nahlas své názory, nebo se dokonce ptát nejvyšších svazových funkcionářů jak hospodařili s našimi členskými příspěvky, se vám nemusí vyplatit. Přesto, že něco takového by už 16 let mělo být neodmyslitelnou součástí řádně fungující občanské společnosti, uděláte-li něco z těchto samozřejmostí v Českém svazu včelařů, budete veřejně prezentováni jako největší morální zrůdy bez možnosti jakkoli se bránit.Alespoň tak nějak si vnitrosvazovou diskusi představuje současný předseda ČSV Sojka, který neuvěřitelně vulgárním způsobem skandalizuje všechny členy svazu, kteří mají jiný názor, než on. V rozhovoru pro časopis Včelařství 12/2005 označuje takové včelaře za "trapné figurky, nemorální lidi, hlupáky, chytrolíny a hlavouny". Tím pochopitelně porušuje jak právo občana na ochranu osobnosti, tak i stanovy ČSV.

Popírá totiž právo každého člena "obracet se s dotazy, návrhy, připomínkami a stížnostmi na orgány základní organizace a k příslušným vyšším svazovým orgánům" (§ 29 Práva a povinnosti členů, čl. 1. d).

Předseda Sojka tím však nejvíce škodí sám sobě. Neumí-li na slušně položený konkrétní dotaz (např. kolik nás bude stát krach Včely) slušně a konkrétně odpovědět a namísto toho začne tazatele urážet, pouze tím na sebe prozrazuje, že na takovou otázku odpovědět buď nemůže, aby neprozradil něco mnohem horšího, nebo odpovědět neumí, protože to sám neví. V obou případech stojí za zamyšlení, zda nám nějak prospívá když takový člověk vede ČSV.

Vlastimil Protivínský, předseda ZO ČSV Vranov nad Dyjí

 

Poslední články

Značení matek

Rok 2024

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt:


Zásady zpracování osobních údajů