Pozvánka na včelařský den ve Vilémovicích

Dne 11.6.2005 se opět koná setkání včelařů a přátel v "arboretu" Ing. Zigala ve Vilémovicích v okrese Blansko. Přednáška s praktickými ukázkami bude v 9:00 a ve 13:00 hodin.

Akce navazuje na loňské téma - odchov matek v systému NICOT.

Červnové téma - tvorba oddělků - Ing. Jiří Zigal, učitel včelařství.

Dále ukázka včelaření moderním způsobem - nástavkové úly, využívání účelných pomůcek - odchovný systém NICOT, nerez vybavení vytáčecí linky, strůpkové folie, výkluzy z medníku do plodiště, el. tavidlo na souše, využití nerezového drátu a napínáku, senvič na sledování roztočů, speciální úprava nástavků pro oddělky, dva dobré důvody proč přejít na Hoffmanovy rámky.

V průběhu celého dne je možné si prohlédnout a zakoupit včelařské pomůcky a včelí produkty v místní prodejně, ukázka včelí pastvy - záměrná výsadba - doba kvetení a délka (dřeviny, květiny, svazenka).

Pro laickou veřejnost i včelaře přednáška o včelích produktech v 15:00 hodin - Eva Nováková.
K dispozici letáky, ochutnávka medovin a vybraných včelích produktů - víčka s medem (přírodní, velice zdraví prospěšná žvýkačka).


Přístup na pozemek zahradní branou od silnice směr Macocha, Ostrov u Macochy - cca 500m pod křižovatkou od Blanska (Lažánek), Jedovnic. Parkování na místním hřišti - přístup ze stejné silnice - bude vyznačeno.

Vilémovice patří mezi krasové obce CHKO Moravský kras - cca 20 minut odtud je propast Macocha a od ní jsou lehce dosažitelné Punkevní jeskyně s plavbou na lodičkách po ponorné říčce. Dále je dostupná jeskyně Balcarka (3 km) a jeskyně Sloupsko-Šošůvské. Vstupenky do jeskyní můžeme zajistit na základě objednávky min. 14 dní předem. Stravování je možné v nedaleké restauraci.

Akce se koná i za nepříznivého počasí v místnosti obecního úřadu.

Na setkání se těší pořadatelé a zároveň zvou na další akci, která se bude konat v červenci.

Kontakt: Ing. Jiří Zigal - mobil 777 563 394
Eva Nováková - mobil 777 563 395
Adresa: Vilémovice 77, 679 06 Jedovnice
E.mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zajímavé články

Spřátelené weby

Včelařský obchod

Poslední články

Značení matek

Rok 2024

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt:


Zásady zpracování osobních údajů