Pozvánka na včelařský den ve Vilémovicích

Dne 11.6.2005 se opět koná setkání včelařů a přátel v "arboretu" Ing. Zigala ve Vilémovicích v okrese Blansko. Přednáška s praktickými ukázkami bude v 9:00 a ve 13:00 hodin.

Akce navazuje na loňské téma - odchov matek v systému NICOT.

Červnové téma - tvorba oddělků - Ing. Jiří Zigal, učitel včelařství.

Dále ukázka včelaření moderním způsobem - nástavkové úly, využívání účelných pomůcek - odchovný systém NICOT, nerez vybavení vytáčecí linky, strůpkové folie, výkluzy z medníku do plodiště, el. tavidlo na souše, využití nerezového drátu a napínáku, senvič na sledování roztočů, speciální úprava nástavků pro oddělky, dva dobré důvody proč přejít na Hoffmanovy rámky.

V průběhu celého dne je možné si prohlédnout a zakoupit včelařské pomůcky a včelí produkty v místní prodejně, ukázka včelí pastvy - záměrná výsadba - doba kvetení a délka (dřeviny, květiny, svazenka).

Pro laickou veřejnost i včelaře přednáška o včelích produktech v 15:00 hodin - Eva Nováková.
K dispozici letáky, ochutnávka medovin a vybraných včelích produktů - víčka s medem (přírodní, velice zdraví prospěšná žvýkačka).


Přístup na pozemek zahradní branou od silnice směr Macocha, Ostrov u Macochy - cca 500m pod křižovatkou od Blanska (Lažánek), Jedovnic. Parkování na místním hřišti - přístup ze stejné silnice - bude vyznačeno.

Vilémovice patří mezi krasové obce CHKO Moravský kras - cca 20 minut odtud je propast Macocha a od ní jsou lehce dosažitelné Punkevní jeskyně s plavbou na lodičkách po ponorné říčce. Dále je dostupná jeskyně Balcarka (3 km) a jeskyně Sloupsko-Šošůvské. Vstupenky do jeskyní můžeme zajistit na základě objednávky min. 14 dní předem. Stravování je možné v nedaleké restauraci.

Akce se koná i za nepříznivého počasí v místnosti obecního úřadu.

Na setkání se těší pořadatelé a zároveň zvou na další akci, která se bude konat v červenci.

Kontakt: Ing. Jiří Zigal - mobil 777 563 394
Eva Nováková - mobil 777 563 395
Adresa: Vilémovice 77, 679 06 Jedovnice
E.mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Poslední články

Značení matek

Rok 2023

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt:


Zásady zpracování osobních údajů